.

Aktuali informacija


Šiuolaikiniai namai šiandien sudega 8 kartus greičiau

Rgs 18, 2013

Gaisrininkai teigia, jog šiuolaikiniai namai, apstatyti moderniomis technologijomis ir naftos pagrindu pagamintais produktais, dega žymiai greičiau nei bet kada anksčiau.

„Prieš 50 metų, jei vilna ar kotonu dengta sofa degdavo, ji nelašėdavo, kaip tai vyksta dabar", - pažymi JAV Windsoro miesto gaisrininkų atstovas Polas Aktonas (Paul Acton). „Dabar degant medžiagoms matome lašant sintetinius gaminius – tai nafta. Tyrimai rodo, jog būtent tai ir sukelia staigius gaisro paplitimus".

Kingsvilio gaisrininkų vadas Bobas Kisneris (Bob Kissner) gaisrus gesina 33 metus ir dabar veda kursus kaip apsisaugoti nuo gaisro moderniuose namuose. Jis teigia, jog šiuolaikiniuose namuose liepsna dega 8 kartus greičiau ir 200 kartų daugiau išskiria dūmų, nei gaisrai kildavę namuose prie 50 metų.

Netgi prieš 30 metų žmogus išgirdęs namie dūmų signalizaciją turėjo laiko apie 8 minutes pabėgti, o šiandien šis laikas yra sutrumpėjęs vos iki 2 minučių. Pasaulyje nėra nei vieno gaisrininkų padalinio, kuris spėtų per tokį laiką atvykti į pagalbą.

Ne pelno siekiančioje produktų bandymo laboratorijos „Underwriter" atliktas bandymas, kurio video galite matyti žemiau, atskleidė, jog vidutinio dydžio kambaryje su baldais ir modernia įranga liepsna pilnai pasklinda per 3 minutes. Tokiame pačiame kambaryje, tik apstatytatame baldais ir technika naudota prieš 50 metų, liepsnai pilnai įsiliepsnoti prireikė net pusvalandžio.

Dabartiniuose namuose daug daiktų, kuriuose naudojamas modernus plastikas, klijai ir kitos cheminės medžiagos, kurios pagreitina deginą ir spartina liepsnos plitimą. Todėl gaisrininkai pataria kuo greičiau reaguoti į girdimą dūmų signalizacijos garsą ir palikti patalpas.

Ne tik karštis gali pakenti žmogui, tačiau taip pat didelę žalą sukelia nuodingi dūmai ir dujos, kurios išsiskiria degimo metu. Degantis plastikas ir klijai sukuria anglies monoksidą ir cianidą, kurie yra labai pavojingi gyvybei.

Dabartinė vartotojiška visuomenė apsistačiusi daiktais, kurie, deja, tačiau dega žymiai įnirtingiau ir išskiria daugiau dūmų bei kelia didesnį pavojų.

Daugiau informacijos:

http://www.cbc.ca/m/touch/canada/windsor/story/1.1700063 (anglų k.)

<< grįžti