.

Aktuali informacija


Izoliacinės medžiagos saugo ne tik šilumą

Spa 17, 2014

Šį mėnesį Suomijoje surengti gaisriniai bandymai dar kartą parodė, kad galiojantys fasadų gaisrinės klasifikacijos standartai neatspindi realios sienų apšiltinimo sistemų elgsenos gaisro metu.


Bandymams buvo pasirinktos keturios skirtingos šilumos izoliacijos medžiagos: polistireninis putplastis (EPS), poliizocianuratas, įprastai vadinamas PIR, PIR su specialia danga ir akmens vata. Visos medžiagos 20 min. buvo veikiamos ugnies, imituojant gaisro kambaryje bandymą („room corner test“).[1]
Šiltinimo medžiagų elgsena šio bandymo metu buvo labai skirtinga. Trys bandomos medžiagos (EPS, PIR ir PIR su danga) atlaikė gaisro poveikį nuo maždaug 40 sek. iki 12 min., o akmens vata atlaikė ugnies poveikį visą bandymo trukmę ir bandymą su ja dar galima buvo tęsti.
„Minėtos medžiagos naudojamos pastatų šiltinimui ir Lietuvoje. Rinkdamiesi šiltinimo medžiagas daugiausia dėmesio kreipiame ir vertiname jų kainą bei šilumines savybes, visiškai užmiršdami gaisrines savybes ir elgseną gaisro metu. Yra medžiagos, kurios užsiliepsnoja per keliasdešimt sekundžių, prisideda prie gaisro plitimo bei išskiria daug dūmų, ir yra nedegios medžiagos, pavyzdžiui, mineralinė vata, kurios atlaiko ugnies poveikį, neprisideda prie gaisro plitimo ir neišskiria dūmų gaisro metu“, – sako MINERALINĖS VATOS GAMINTOJŲ ASOCIACIJOS vadovas Ramūnas Kontrimas.
Gaisrinis bandymas Suomijos VTT tyrimų centre buvo renginio, kurį inicijavo „Fire Safe Europe“ aljansas kartu su Suomijos ugniagesių asociacija (SPAL), Suomijos ugniagesių pareigūnų asociacija (SPPL) ir Suomijos gaisrinės saugos asociacija (SPEK), dalis . Šio renginio globėja – Europos parlamento narė p. Sirpa Pietikäinen.
 
Bandymų vaizdo įrašus galite pažiūrėti čia:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLkjcSsEjwHHwH-3aiiaeDwSO_DeHtVQ6X
 
 
Daugiau informacijos:
 
Ramūnas Kontrimas, MINERALINĖS VATOS GAMINTOJŲ ASOCIACIJOS vadovas
Tel. +370 614 26243, el.p.: r.kontrimas@mvga.lt[1] Gaisro kambaryje bandymas (angl. room corner test), dar vadinamas bandymu didelių matmenų kameroje, imituojant realaus gaisro patalpoje scenarijų. Remiantis šiuo bandymu sukurtas mažesnio mastelio bandymų modelis SBI (angl. single burning item), kuris naudojamas statybinių medžiagų gaisrinei klasifikacijai.

<< grįžti