.

Aktuali informacija


Europos Sąjungoje pritariama „Švarios energijos visiems“ paketui

Sau 6, 2017

Energinio efektyvumo pramoninis forumas (Energy Efficiency Industrial Forum, EEIF), atstovaujantis platų spektrą Europos pramonės šakų, tiekiančių energiškai efektyvius produktus ir sprendimus, pasveikino Europos Komisijos pastangas, siūlant „Švari energija visiems“ paketą. Europos Sąjungos ekonomikai šis priemonių paketas kasmet atneš 150 mlrd. eurų naudą ir sukurs maždaug 1 mln. darbo vietų.

EEIF kreipėsi į įstatymų leidėjus, norėdamas pastūmėti į priekį energijos vartojimo efektyvinimo įstatymus ir aprūpinti industriją ilgalaike ambicija bei sistema, kuri paskatintų investicijas į energijos vartojimo efektyvinimą.

Europos Komisija praėjusių metų pabaigoje paskelbė „Švari energija visiems europiečiams“ paketą, kuriame įtraukti Energijos vartojimo efektyvumo direktyvos (EED) ir Pastatų energinio naudingumo direktyvos (EPBD) pakeitimai. EEIF priėmė tai, kaip galimybę patobulinti reguliavimo sistemą ir priversti ją veikti, siekiant apsaugoti ir paspartinti investicijas į energijos vartojimo efektyvinimą.

Europos Komisija taip pat iškėlė ambicingą siekį – padidinti pastatų energinį efektyvumą 30 proc. iki 2030 metų. „Tai yra žingsnis teisinga kryptimi, bet jis garantuoja tik esamo scenarijaus tęstinumą. Mums trūksta kartą per dešimtmetį galimybės, kad iš tiesų paskatintume energinio efektyvumo procesus ir rinką“, – sakė Adrian Joyce, EuroACE generalinis sekretorius ir EEIF valdybos narys.

Kiekvienas sutaupytas energijos procentas lemia labai daug: tai 500 tūkst. papildomų darbo vietų ir sumažėjęs dujų importas į ES.

„Mums reikėjo šios paketo tam, kad galėtume įgyvendinti du dalykus: padidinti pastatų rinkos prisidėjimą prie klimato ir energijos iššūkių, tuo pačiu tiesiogiai pagerinant ES piliečių gyvenimo kokybę, – sakė Pascal Eveillard, Eurima prezidentas. – Teigiami ketinimai yra gerai, tačiau ar to užteks?“

ES pastatų renovacija gali sumažinti dujų suvartojimą net 95 proc. iki 2050 m. Pastatų renovacijos plėtra išspręstų kuro nepakankamumo problemą, su kuriuo susiduria 54 mln. europiečių ir sumažintų sveikatos išlaidas.

Parengta pagal EuroACE ir Eurima informaciją.

<< grįžti