.

Aktuali informacija


Ugniagesiai prašo Europos Parlamento kovoti už europiečių saugumą

Rgs 21, 2017

Nusivylę ES institucijų neveiklumu gaisrinės saugos srityje po tragiško „Grenfelltower“ pastato gaisro, priešais Europos Parlamentą Briuselyje protestą surengė ugniagesiai. Ugniagesiai reikalavo imtis veiksmų, kad priešgaisrinio saugumo būtų daugiau.

Tommy Kjaer dirba Danijoje. Anne Wibin dirba Briuselyje. Abu jie yra ugniagesiai, kurie metų metus gelbsti žmones gaisruose. Jie betarpiškai susidūrė su širdgėla, išgąsčiu ir praradimais, kuriuos sukelia gaisrai pastatuose. Jie žino didžiausius pavojaus kylančius gaisro metu.

Vienas iš tokių pavojų – dūmai.Tommy Kjaer, Danijos ugniagesių vėžio asociacijos prezidentas, tvirtina: „Tai gali būti daugeliui žmonių staigmena, tačiau dūmai yra didžiausias žudikas gaisre. Daugiau nei pusė visų gaisre žuvusių aukų mirties priežastis susijusi sutirštų dūmųpoveikiu arba jie miršta įkvėpus nuodingų dūmų.Ugniagesių sveikatai taip pat gresia pavojus: juos veikia 14 vėžio rūšių daugiau nei kitų profesijų asmenis. Šiandien atvykome į Briuselį prašyti Europos Parlamento narių tikrinti ir paženklinti statybinių medžiagų produktus dėl jų dūmų toksiškumo lygio“.

AnneWibintaip pat nori atkreipti dėmesį apie kintantį pastatų gaisrų pobūdį. „Gaisrai yra didesni ir greitesni nei anksčiau, - sako ji. - Kai kurie nauji statybos metodai ir medžiagos leidžia greičiau gaisrui plisti, todėl ugniagesiams sunku jį užgesinti.Tai padidina sužalojimo ar mirties pavojų.Viena sritis, kurioje ES gali padėti, yra nustatyti privalomuspastatų fasadųgaisrinio pavojingumo bandymus, nes dabartiniai laboratoriniai bandymai yra nepakankami ir neatitinka realių didelio masto gaisro sąlygų“.

Europos ugniagesiai, protestavę prie Europos Parlamento, prisijungė prie „FireSafeEurope“ organizacijos surengtos kampanijos #EUCanBeFireSafe.

Juliette Albiac, „FireSafeEurope“ generalinė direktorė sako, kad europiečiai nusipelnė geresnio gaisrinės saugos reglamentavimo bei saugesnių pastatų, o ugniagesiai – mažesnės rizikos darbe ir pavojų jų sveikatai.

<< grįžti