Europos Parlamento nariai žengia dar vieną žingsnį didinant gaisrinę saugą Europoje

Rugsėjo 25 d. Europos Parlamento biudžeto komitetas (BUDG) patvirtino biudžeto pakeitimus, kuriais pilotinis gaisrinės saugos projektas, įtrauktas į 2019 m. ES biudžetą. Ši iniciatyva sustiprins ES įsipareigojimą didinti gaisrinę saugą ir skatinti proveržį statistinių duomenų apie gaisrus kaupimo, analizės bei prevencijos srityse.

Šis pilotinis gaisrinės saugos projektas pirmiausiai buvo pasiūlytas „Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto“ (ITRE), vadovaujamo Europos Parlamento (EP) nario Bendti Benstseno.

Remiama 23 EP narių, priklausančių įvairioms politinėms grupėms, iniciatyva siekiama užpildyti esamas duomenų spragas, renkant bei analizuojant informaciją apie gaisrus.

„Turime aiškiai suvokti rizikos veiksnius, siekiant pasirinkti objektyvias prevencines priemones. Šis gaisrinės statistikos duomenų platformos projektas, tai galimybė padėti visoms valstybėms narėms objektyviai įsivertinti ar viskas padaryta, siekiant sumažinti pražūtingų gaisrų skaičių Europoje“, – sako Edita Meškauskienė, Mineralinės vatos gamintojų asociacijos prezidentė.

Analizuojant dabartinę gaisrinę situaciją Europoje, specialistai pripažįsta, jog trūksta statistinių duomenų apie gaisrus, kurie apimtų visą ES. Jei duomenys ir yra, tai pernelyg skirtingi, kad juos galima būtų palyginti, o tai svarbu jei norime nustatyti rizikos veiksnius ir tikslingiausias prevencijos priemones. Be to, būtina siekti, kad pastatų valdytojai suprastų kokių saugumo priemonių ir būtinų veiksmų turi imtis, mažinant gaisrų ir jų padarinių pasekmes.

Pilotinis projektas prasidės nuo statistinių duomenų apie gaisrus bei prevencines priemones Europoje kaupimo ir rekomendacijų, kaip tobulinti gaisrinę saugą savo šalyje, valstybėms narėms teikimo ES lygmeniu. Tolesnis galimas projekto virsmas – informacinė kampanija, kuria norima pagerinti Europos piliečių sąmoningumą.

Dėl 2019 m. ES biudžeto bus balsuojama spalio mėnesį EP plenariniame posėdyje, dėl projekto galutinai Taryba ir Europos Parlamentas turėtų susitarti iki šių metų pabaigos. Patvirtinus, Komisija bus atsakinga už šio dvejus metus truksiančio projekto įgyvendinimą ir kiekvienais metais pateiks ataskaitą Europos Parlamentui apie padarytą pažangą.

Nuotrauka Europos Parlamento.