Naudotos akmens vatos surinkimas iš rinkos

Statybų pramonė susiduria su atliekų problema. Statybos procese naudojamų statybos produktų atraižos, nuoskilos vis dar nerūšiuojamos ir tinkamai nesurenkamos. Iš statybų aikštelių šių gaminių mišiniai nukreipiami į bendrąsias atliekas ir atsiduria sąvartynuose. Vos 20-30 proc. statybos ir griovimo atliekų panaudojama, todėl akivaizdu, jog šią problemą reikia skubiai spręsti.

#STRUCTUM tvarumo konferencijoje MVGA valdybos narys dr. Andrius Buska plačiau supažindins su „Rockcycle sistema, kuri šiuo metu veikia 21 šalyje, o iki 2030 m. planuojama pasiekti 30 šalių. „Rockcycle“, tai žiedinės ekonomikos praktika, kai iš statybų, renovacijos ir griovimo aikštelių surenkama akmens vatos medžiaga ir perdirba į naujus akmens vatos gaminius. 

„Rockcycle“ puikus uždaro ciklo perdirbimo sistemos pavyzdys statybų sektoriuje. Beto, ji atliepia didėjantį architektų, projektuotojų, inžinerijos ir statybos įmonių, valdžios institucijų ir politikos formuotojų lūkestį ieškoti tvarių būdų, kaip sumažinti statybos ir griovimo atliekų kiekį.

 

Pranešimo tema: „Tvarumo transformacija statyboje ir architektūroje“.

Registracija:  https://structum.lt/registracija-i-konferencija/

Data ir laikas:  gegužės 30 d. | nuo 10.00 val.

Renginio vieta:  Multikino (Ozo g. 18, Vilnius)

KVIEČIAME registruotis, nes NEMOKAMŲ vietų skaičius sparčiai mažėja!