Vienbučio namo atnaujinimas – misija (ne)įmanoma?

Visi sutiksite, jog kiekvieno namo indėlis į Lietuvos energinį saugumą yra svarbus. Lietuvos gyventojai nuolat raginami didinti energinį efektyvumą bei minimizuoti CO2 emisiją modernizuojant gyvenamuosius pastatus. Tačiau ar visi Lietuvos gyventojai turi lygias teises į valstybės pagalbą juos atnaujinant? 

Atidžiau pažvelgus į Daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) ir Fizinių asmenų vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) programas akivaizdžiai matyti, jog dabartinė daugiabučių namų ir individualių namų renovacijos finansavimo politika laikytina diskriminacine nepasiturinčiųjų asmenų, ypač gyvenančių kaimiškose vietovėse, atžvilgiu,pastebi MVGA prezidentė Edita Meškauskienė.

Balandžio 26 d. Nacionalinė pasyvaus namo asociacija parodoje „Resta 2024“ organizuoja konferenciją „Energinis efektyvumas, tvarumas ir komfortas. Pasyvių namų praktika Lietuvoje“. Joje Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos valdybos nariai E. Meškauskienė ir R. Kaminskas pristatys iniciatyvą, kuria siekiama suvienodinti daugiabučiuose bei vienbučių ir dvibučių namuose gyvenančių žmonių galimybes gauti valstybės pagalbą renuojant gyvenamąjį būstą. 

Konferencijoje bus nagrinėjama kokie aptinkami anglies pėdsakai ir kodėl juo reikia mažinti. Aptariama nuo ko priklauso pastato energinis naudingumas. Pristatoma pasyvių namų projektavimo Lietuvoje patirtis. Vyks panelinė diskusija su Lietuvoje pastatytų pasyvių namų gyventojais. 

Kauno technologijos universiteto (KTU) Architektūros ir statybos instituto atstovas Karolis Banionis pristatys pastatų sandarumo taisykles ir paaiškins kodėl jos tokios svarbios. O išmanių ir klimatui neutralių gamybos procesų medžiagų ir technologijų centro (Vilnius Tech) atstovas Simonas Barsteiga atskleis ateities projektavimo viziją – nuo ko pradėti. 

Konferencijoje užsiregistravę ir apsilankę architektai galės gauti dviejų valandų trukmės kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus (statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovų).

Kviečiame registruotis užpildant šią formą: https://forms.gle/VTsn8muSCubNKiyj9

Daugiau apie konferenciją galite rasti paspaudę šią nuorodą