Seminarai – naujas stogo vaidmuo šiuolaikiniuose pastatuose

Kaip keičiasi šiuolaikiniame pastate stogo funkcija ir kokie iššūkiai laukia dirbant su jais? Kovo 20-28 dienomis Šiaulių, Klaipėdos, Kauno, Panevėžio ir Vilniaus statybos ir architektūros profesionalai kviečiami į nemokamus seminarus Naujas stogo vaidmuo

Nuolat auga atsinaujinančių energijos išteklių poreikis. Vėjo ir saulės energija sudaro apie 40 proc. atsinaujinančiosios energijos rinkos. Saulės energijos rinkos dalis auga sparčiausiai. 2023 m. gruodžio pradžioje – 80 proc. didesnė saulės elektrinių galia nei 2022 m. Gaminančių vartotojų saulės elektrinių įrengtoji galia sudaro 90 proc. Lietuvos saulės elektrinių (šaltinis: Lietuvos energetikos agentūra PowerPoint Presentation (ena.lt)).  Vidutinė saulės modulių kaina 2023 m. pabaigoje nukrito žemiau 2022 m. lygio. Saulės modulių kainas 2024 m. žemyn spaudžia sumažėjusi paklausa ir labai sparčiai auganti pasiūla. Sparčiai augant elektros energijos kiekiui gaminamam saulės modulių sistemomis didėja ir gaisrų rizika susijusių su tokių sistemų eksploatavimu. 

Seminaruose MVGA valdybos narys Dr. Andrius Buska kvies diskutuoti apie tai, ar visi stogai paruošti saulės modulių montavimui ir ką turi atlikti pastato savininkas, nusprendęs montuoti saulės modulius. Pristatomas RAWLPLUG EASYFIX, ne tik vėjo apkrovos skaičiavimui. Aptariami inovatyvūs Icopal sprendimai plokštiems stogams. Diskutuojama kaip nesuklysti projektuojant saugią saulės elektrinę.

 

Kviečiame registruotis čia: Registruotis