Tariamasi dėl statybų sektoriaus vystymosi gairių ir perspektyvų

Šių metų vasario 6 d. vyks konferencija Statybos viešųjų pirkimų tvarumas. Kompetencijos ir jų vertinimas. Buildupskillslt2030, kurioje bus pristatytos ES projekto BuildUpSkillsLT2030 metu generuotos statybos sektoriaus vystymo galimybių gairės. 

BuildUpSkillsLT2030 projekte aktyviai dalyvavome aiškiai matydami gyvybiškai svarbų šalies statybos sektoriaus poreikį veržtis pirmyn. Pokytį matydami ne skambiose strategijose, kurios neretai nugula į stalčius, o žingsnis po žingsnio keliant statybininkų kompetencijas, mažinant biurokratiją ir konkrečiais sprendimais keliaujant į žiedinę ekonomiką,– sako MVGA prezidentė Edita Meškauskienė.

Konferencijoje bus pristatomi apklausos „Kokių kompetencijų reikės 2030 m. statybų sektoriuje“ rezultatai. Diskutuojama apie statybų sektoriaus tvarumo situaciją. Svarstoma kaip sumažinti administracinę naštą rangovams ir perkančiosioms organizacijoms. Teikiamas pasiūlymas kaip pertvarkyti rangovų atestavimo tvarką. Pristatoma įmonių ir specialistų atestavimo vizija 2030 m. Aptariama kaip tobulinti įmonių ir specialistų kvalifikacijos vertinimo procesą ir kaip tai turėtų veikti viešųjų pirkimų procese. Diskutuojama apie planavimo ir projektavimo;  statybos ir gamybos; naudojimo ir priežiūros kompetencijų ugdymo priemones iki 2030 m. Pristatomos tvarumo sertifikavimo būtinos specialistų kompetencijos (BREAM, LEED praktika). Aptariamos standartizuotos statybos rangos sutarties nuostatos, reikalavimai kompetencijoms ir kvalifikacijoms. 

Daugiau informacijos apie šią konferenciją – Lietuvos statybininkų asociacija – Buildup Konferencija 2024 (statybininkai.lt)