Ar sujungtos ministerijos pradės rūpintis statybų sektoriumi

Kovo viduryje įregistruotas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos prijungimo prie Energetikos ministerijos projektas. Siūloma naująjį darinį pavadinti Darnios ekonomikos, energetikos ir klimato ministerija. Reorganizuojamai ministerijai būtų perduota ir dalis Aplinkos ministerijos funkcijų – klimato kaitos klausimai. Aplinkos ministerija kategoriškai nepritaria įstatymų projektams, kuriais siekiama klimato kaitos valdymo politikos, žiedinės ekonomikos politikos formavimą perduoti naujai kuriamai ministerijai.

„Atidžiai stebime naująją iniciatyvą. Drastiškų sprendimų gausa negerina verslo aplinkos, nedidina pasitikėjimo valdžios institucijomis. Tačiau kita vertus, šiuo metu susiklosčiusi itin sudėtinga situacija Aplinkos ministerijos kuruojamoje srityje, mat visi su statybų sektoriumi susiję klausimai, problemos yra paprasčiausiai įšaldyti. Su dideliu liūdesiu turime pripažinti, jog joks, net menkiausias dialogas su socialiniais partneriais nevyksta. Todėl viliamės, jog naujoji ministerija sugebės inovatyviai spręsti itin opius klimato kaitos ir žiedinės ekonomikos klausimus gyvybiškai svarbius statybų sektoriui,“ – sako MVGA prezidentė Edita Meškauskienė.

Pranešama, jog Ministerijų sujungimą ketinama užbaigti iki 2020-ųjų spalio. Įstatymo iniciatoriai teigia, kad sutelkus pagrindines žiedinės ekonomikos politikos formavimo ir koordinavimo kompetencijas vienoje institucijoje, bus užtikrintas valstybės politikos pastovumas ir nuoseklumas darnaus žiedinės ekonomikos vystymosi požiūriu. Taip pat įstatymo aiškinamajame rašte rašoma, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir Energetikos ministerijos reorganizavimas „leis ne tik sukurti darnią, efektyvią, tvarią, žiedinės ekonomikos principais paremtą politiką formuojančią instituciją, atliepiančią svarbiausius valstybės strateginius tikslus ir Europos Sąjungos darbotvarkes, bet ir leis optimizuoti bendrąsias darbuotojų funkcijas.“

Iliustracija pixabay.com