„Išmanusis miestas V“ – savivaldybės turėtų tiksliai įvardinti tikslus studentams

„Išmanusis miestas V“ projekto darbai jau pateikti vertinimo komisijai. Šiais metais ateities miestų vizijas penkių miestų savivaldybėms (Skuodo, Alytaus, Visagino, Tauragės, Anykščių) planuoja dešimtys jaunuolių iš šalies universitetų – būsimieji architektai, urbanistai, statytojai, inžinieriai ir kitų programų studentai.

Šis projektas unikalus, nes sujungia į vieną du – viešąjį ir privatų – sektorius, siekiant įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus estetizuoti šalies visuomeninę ar gyvenamąją miestų aplinką, atgaivinti, sukurti ir pritaikyti konkrečias teritorijas aktyviai gyventojų veiklai.

„Tačiau vertinant projekto darbus kartais susidarė įspūdis, kad ne visos savivaldybės konkrečiai pateikė įgyvendinimui skirtą užduotį. Kartais buvo keblu įvertinti projekto praktinę naudą savivaldybei ar „įgyvendinimo realumą“ dėl savivaldybės pateiktos užduoties formuluotės. Patys projektai įdomūs naujausių technologijų pasiekimų pritaikymu viešosioms erdvėms“, – pastebi Edita Meškauskienė, projektinių darbų vertinimo komisijos narė.

Atsižvelgiant į Lietuvos rajonų savivaldybių poreikius bei jaunųjų infrastruktūros kūrimo profesionalų pajėgas, architektūros ir statybų infrastruktūros, verslo žurnalas „Structum“ birželio 20 dieną apdovanos jau penkto, LR Aplinkos, Švietimo ir mokslo, Kultūros ir Susisiekimo, Vidaus reikalų ministerijų globojamo konkurso „Išmanusis miestas IV“ dalyvius.

https://structum.lt/straipsnis/ismaniojo-miesto-komisija-ismanumas-uzkreciamas/

Daugiau informacijos apie projektą:
https://structum.lt/ismanusis-miestas/