Nauji įrankiai siekiant suvaldyti gaisro rizikas

Išorinių sienų, kuriose yra degiųjų komponentų, gaisro pavojų valdymas

 

Nuo devintojo dešimtmečio (1980-ujų) buvo sukurtos novatoriškos išorinių sienų sistemos, siekiant pagerinti pastato išvaizdą ir pagerinti bendras fasado savybes. Pastaraisiais metais aukštuminiuose pastatuose didėja greitai įsiplieskiančių gaisrų skaičius susijusių su jų apdaila, tai statiniai Dubajuje, Šanchajuje, Atlanto mieste ir Londone. NFPA (National fire protection association) sukūrė mokslinius tyrimus bei subūrė tyrėjus, kurie padės pastatų savininkams ir pasaulinėms teisėsaugos institucijoms įvertinti esamų aukštuminių pastatų gaisro riziką, taip pat nustatyti, kokias ugnies bandymo procedūras taikyti projektuojant naujus statinius.

Esamoms konstrukcijoms: NFPA ištekliai, įskaitant tyrimų metodiką ir interaktyvų internetinį įrankį (EFFECT ™), padedančius pastatų savininkams, pastatų valdytojams ir AHJ (The authority having jurisdiction)  įvertinti esamus aukštuminius pastatus su degiomis išorinių sienų sistemomis.

Naujai statybai: NFPA ištekliai, įskaitant interaktyvų internetinį įrankį, padedantį JAV architektams ir inžinieriams nustatyti, kokios ugnies bandymo procedūros yra privalomos, kai projektuojamos naujos sienų sistemos.

Susijusi informacija ir šaltiniai