Statybininko (STATREG) kortelė – kokybės ir garantijos pažadas

Liepos 17 d., Lietuvos Respublikos Seime vyko Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) ir grupės Seimo narių organizuota konferencija, kurios tema – Statybininko (STATREG) kortelės nauda valstybei, darbuotojams ir darbdaviams.

Konferencijoje LSA prezidentas Dalius Gedvilas kartu su Kompetencijų vertinimo skyriaus vadovu Robertu Enciumi pristatė asociacijos sukurtą STATREG sistemą ir jos veikimo principus, pademonstravo kaip ji veikia praktiškai.

Privalomos Statybininko kortelės įvedimas Lietuvoje padėtų spręsti didžiausias statybų sektoriaus problemas: ženkliai sumažintų „šešėlį“, užtikrintų aukštesnę darbų kokybę ir tikslesnę darbo laiko apskaitą, supaprastintų valstybinę priežiūrą ir dalyvavimą viešuosiuose pirkimuose, o taip pat sumažintų ir nelaimingų atsitikimų statybose skaičių. Įvedus privalomąją Statybininko kortelę, per pusantrų metų Lietuva iš „šešėlio“ galėtų papildomai ištraukti apie 200 mln. eurų.

„Negalime brėžti itin aukštų statinių energinio efektyvumo tikslų ir abejoti dėl atliekamų darbų kokybės. Tai nesuderinami dalykai. Įdiegę statybininko korteles turėtume neabejotiną naudą visi: tiek statytojai, tiek ir vartotojai, kurie pagaliau turėtų garantijas, jog jų statinys patikimas bei kokybiškas“, – sako MVGA prezidentė Edita Meškauskienė.

Į diskusiją apie Statybininko kortelės naudą susirinko atstovai iš LSA, Valstybinės darbo inspekcijos prie SADM, Viešųjų pirkimų tarnybos, VMI (Valstybinė mokesčių inspekcija), MVGA, įvairių asociacijų ir verslo organizacijų.

Būrys Seimo narių konferencijos pabaigoje nutarė, kad rugsėjį reikia teikti siūlymą Vyriausybei diegti privalomą Statybininko kortelę ir naudoti LSA sukurtą sistemą.