Prasidėjo ilgai lauktas projektas ,,Naujų statybos produktų bei technologijų projektavimas ir taikymo aspektai”

Šiandien MVGA lektoriaus dr. Andriaus Buskos pranešimu ,,Vėdinami fasadai, inovacijos ir laiko patikrinti sprendimai‘‘ prasidėjo Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos organizuojamas kvalifikacijos kėlimo projektas architektams.

 

„Kyla vis nauji reikalavimai žinių poreikiui, didėja informacijos apimtys. Šiuolaikinės kokybės visuomenėje vystosi aukšti gyvenimo ir veiklos standartai, skatinantys naujų žinių įsisavinimą, įgūdžių atnaujinimą, kompetencijų išplėtimą, kūrybiškumą. Poreikis nuolat mokytis – tai judėjimas, siekiant aiškiau suvokti dabarties realybę.“ – sako Edita Meškauskienė MVGA prezidentė.

MVGA pranešime pristatyti naujausi mineralinės vatos techninių ypatybių bei savybių tyrimai. Aptarta gyvenamųjų pastatų reikalavimų sienų norminei U vertei kitimo dinamika bei pokyčiai termoizoliacinių sluoksnių storiuose. Įvertinti gaisro apkrovos pokyčiai po renovacijos. Pateikta vėdinamų fasadų šiluminė ir drėgnio analizė.
Mokymų dalyviai supažindinti su mineralinės vatos ilgaamžiškumo tyrimu. Pastaruoju tyrimu įrodyta, kad jau daugiau kaip 55 metus eksploatacijoje esantys mineralinės vatos gaminiai išlaiko savo termoizoliacines savybes.
Pristatytas naujausias KTU atliktas tyrimas „Termoizoliacinių medžiagų iš mineralinės vatos storiai vėdinamose fasadų sistemose su metaliniais tvirtinimo elementais renovuojamiems gyvenamiesiems ir viešosios paskirties pastatams“. MVGA iniciatyva paruoštas specialus įrankis, kuris padės nesudėtingai patikrinti ar investiciniuose planuose teisingai įvertintos energijos sąnaudos parenkant pastato atitvaro apšiltinimą.

Mokymų tikslas – supažindinti seminaro dalyvius su energiškai efektyvių pastatų ypatumais, modernaus ir efektyvaus fasado sprendiniais ir kt. Projektas skirtas architektams vykdantiems projekto vadovo ir architektūrinės projekto dalies vadovo pareigas.