Pristatomi naujausi mineralinės vatos savybių tyrimai

Kovo 10 d. kvalifikacijos kėlimo seminare „Naujų statybos produktų bei technologijų projektavimas ir taikymo aspektai” architektams bus pristatyti naujausi mineralinės vatos techninių ypatybių bei savybių tyrimai.

Kaune vyksiančiame renginyje MVGA lektorius dr. Andrius Buska skaitys pranešimą ,,Vėdinami fasadai, inovacijos ir laiko patikrinti sprendimai‘‘. Pranešime dalyviai supažindinami su naujausiu KTU atliktu tyrimu „Termoizoliacinių medžiagų iš mineralinės vatos storiai vėdinamose fasadų sistemose su metaliniais tvirtinimo elementais renovuojamiems gyvenamiesiems ir viešosios paskirties pastatams“. MVGA iniciatyva paruoštas specialus įrankis, kuris padės nesudėtingai patikrinti ar investiciniuose planuose teisingai įvertintos energijos sąnaudos parenkant pastato atitvaro apšiltinimą.

Pasitikrinkite, ar jūsų atnaujintas namas turės puikius energijos sutaupymo rodiklius
https://mvga.lt/tyrimai-ir-bandymai/daugiau-tyrimu

Pranešime pristatomas ir mineralinės vatos ilgaamžiškumo tyrimas. Tyrimų metų iš septynių pastatų esančių skirtingose Europos šalyse buvo išimti fasadų ir stogų izoliacijos bandiniai, siekiant ištirti termoizoliacines savybes. Tyrime dalyvavo ir Lietuvoje atnaujintas daugiabutis (1993-1994 m.). 2014-2017 m. atliktas tyrimas rodo, kad daugiau kaip 55 metus eksploatacijoje esantys mineralinės vatos gaminiai išlaiko savo termoizoliacines savybes.

Projektas organiuojamas Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos. Mokymų tikslas – supažindinti seminaro dalyvius su energiškai efektyvių pastatų ypatumais, modernaus ir efektyvaus fasado sprendiniais ir kt. Projektas skirtas architektams vykdantiems projekto vadovo ir architektūrinės projekto dalies vadovo pareigas.